V okviru projekta sodelovanja »Kolesarska veriga na podeželju«, ki povezuje kar 11 slovenskih Lokalnih akcijskih skupin in 24 občin in se počasi zaključuje, sta se dne 6. 10. 2022 predstavnika LAS STIK in partnerja na območju LAS STIK, Občine Trebnje skupaj s predstavniki še 10 partnerskih LAS vključenih v projekt, udeležila zaključnega promocijskega dogodka, ki je potekal v prostorih Kongresnega centra Brdo pri Kranju.
Dogodek, ki ga je povezoval Anže Zevnik, je potekal v dveh sklopih:
V prvem delu so si udeleženci, na dvorišču kongresnega centra ogledali pestro paleto koles iz različnih sistemov izposoje, ki so združeni v skupni aplikaciji mobiln.si. Preizkusili so lahko najnovejše modele električnih koles in najsodobnejše modele električnih pripomočkov in opreme za gibalno ovirane osebe.
V drugem delu so udeležencem predstavljeni pomen prenosa dobrih praks sistema izposoje koles, razvoj sistema izposoje v regijah, izzive povezovanja občin v enotne sisteme in prednosti projektov sodelovanja v okviru Programa razvoja podeželja, pomen skrbnega in celostnega načrtovanja prometnih politik, ki vključuje tudi umeščanje mreže za izposojo koles na najbolj frekventnih lokacijah, sistem certificiranja v Sloveniji in po državah Evropske unije ter model certificiranja, ki je uporabljen v tem projektu skupaj z analizo izvedenih delavnic v okviru sistema certificiranja.
Predstavnica vodilnega partnerja projekta LAS Gorenjska košarica je predstavila projekt, v sklopu katerega je bilo postavljenih 39 novih postaj s skupno 90 navadnimi in 87 električnimi kolesi mestnega tipa in vzpostavljeno združevanje posameznih sistemov v enoten, kompatibilen sistem, ki bo nudil kar najboljšo uporabniško izkušnjo vsem uporabnikom.
Na dogodku je predstavljen tudi izdelan promocijski video, ki je izdelan v okviru projekta. Video si lahko ogledate TUKAJ.
Dogodek je zaključen z druženjem v ambientu kongresnega centra in Parka Brdo ter ob testnih vožnjah s kolesi in pripomočki za gibalno ovirane
Projekt sodelovanja » Kolesarska veriga na podeželju« sofinancirata Evropska unija iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, pristop CLLD – izvajanje lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost, in Republika Slovenija v okviru Programa razvoja podeželja 2014–2020, iz podukrepa 19.3 Priprava in izvajanje dejavnosti sodelovanja lokalne akcijske skupine.
Zapisala: Sanela Halilović